• iletisim@evlenmedenonce.com
  • 05548293148

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

Aralık 2, 2017 1:08 pm

Makyaj teknikleri ile gözenekleri nasıl gizlerim

Makyaj teknikleri ile gözenekleri nasıl gizlerim

Makyajınızı bitirdikten sonra birkaç saat içinde varlığını belli eden gözenekler can sıkıcı olabilir. Makyaj teknikleri ile gözenekleri gizleme özelliği ile tüm gün süresince porselen gibi pürüzsüz bir cilde sahip nasıl olabilirsiniz.

Cildinizdeki meselelere uygun makyaj tekniklerini öğrendiğinizde gün içinde makyajın bozulmasını engellemiş olursunuz. Sivilce izlerinin kapatılması, gözeneklerin gizlenmesi ile ilgili bilmeniz şart olan pratik ipuçları  hazırladık.

Makyaj teknikleri ile gözenekleri nasıl gizlerim

Tonik ;
Geniş gözenek meselesi olan ciltler ekseriyetle yağlı olur. Fazla yağlanmayı engelleyebilmeniz için cildinizi yıkayıp kuruladıktan sonra tonik kullanmanızı öneriyoruz. Tonik kuruyana kadar cildinize başka hiç bir şey uygulamayın.

Makyaj Bir takım 
Makyaj bazının tek görevi makyajı sabitlemesi değildir. Doğru seçilmiş bir makyaj bir takım ile cildinizdeki gözenekleri kapatabilirsiniz. Yağlı ve gözenekli ciltler için üretilmiş makyaj bazını seçmelisiniz.

Fondöten Seçimi 

Kadife geçişli ve gözenekleri kapatabilecek fondöten seçimlerinde bulunmanızda fayda var. Günlük makyajlarda parlamaları engellemesi için donuk fondöten seçmeniz itediğinizgibi olacaktır. Su bazlı ürünleri kullanmanız yağlanmayı’da  önler.

Pudra 

Kullandığınız pudranın yoğun yapılı olmaması ve yalnızca fondöteni desteklemesi yeterli olacaktır. Saydam pudra kullanmanızı öneriyorum.

Makyaj Sabitleyici Sprey Kullanın

Makyajınızın gözeneklere dolmasını ve daha bariz bir hale gelmesini engellemek için tüm işlemlerden sonra makyaj sabitleyici sprey kullanmanızı tacsiye ediyorum.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.