• iletisim@evlenmedenonce.com
  • 05548293148

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

Kasım 23, 2017 1:29 pm

Gelinlik hayalleri huzurevinde gerçekleşti!

Gelinlik hayalleri huzurevinde gerçekleşti!

Osmaniye’de huzurevinde kalan 66 yaşında olan Sabiha Korkmaz ve 60 yaşında olan Sevim Yalçın, gelinlik giyme hayallerine kavuştu.

Hiç izdivaç etmeyen ve bu yüzden gelinlik giyemeyen yürüme özürlü Semiha Korkmaz, ilk sefer gelinlik giymenin mutluluğunu yaşarken, aynı huzurevinde kalan ve önceden bir sefer izdivaç edip 10 sene önce boşanan Sevim Yalçın da yine gelinlik giydi.

İlk önce saçları yapılan Korkmaz ve Yalçın’ın daha sonra gelinlikleri giydirilip makyajları yapıldı. Alkışlar içinde düğün için hazırlanan salona giren iki kadın, çalan müzikle çağrılılar ve huzurevinde kalan diğer yaşlılarla oynadı. Daha sonra ise kına tepsisi eşliğinde oynanan oyun sonrasında iki gelinin eline kına yakıldı.

2016 seneninde Osmaniye Özden Huzurevi’ne yerleşen ve tekerlekli sandalyede hayatını sürdüren Sabiha Korkmaz, gelinlik giymenin kendisini mutlu ettiğini belirtirken, Sevim Yalçın ise daha önce gelinlik giydiğini ancak tekrar giymenin güzel bir şey olduğunu ve bu kadar mesut olmadığını söyledi.

Emellerinin yaşlıları daha huzurlu ve mutlu bir ortamda, toplumla aynım içinde bir hayat yaşatmaya çalıştıklarını belirten Huzurevi Müdürü Mehmet Sait Adıyaman, “Semiha teyzemiz bedenen özürlü ve ömründe hiç izdivaç etmemiş. Bize izdivaç etmediği için gelinlik giymek istediğini söyledi. Bizde alakalı firma ile görüştük ve bu konuda bizlere çok yardımcı oldular. Bu etkinliği tertip etmeye karar verdik ve hemen peşinden Sevim teyzemiz de gelinlik giymek istediğini söyledi. Her iki teyzemizin de bu isteğini bugün yerine getirdik ve bugün çok mutlular.Yaşçılılarımızın bu mutluluğu her şeye bedeldir.” diye konuştu.

Gelinlik Firması Mağaza Müdürü Mustafa Tatar ise Sabiha Korkmaz ve Sevim Yalçın’ın gelinlik giyme hayallerini gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Tatar, “7’den 70’e bir gülümseme’ sloganıyla buraya geldik. Teyzelerimizi de amcalarımızı da burada bazı kimsesi kalmamış herkesi yüzünden bir gülümseme tebessüm oluşturmaktı emelimiz ve bunu da muvaffak olduğumuza inanıyorum” diye konuştu. Yaşlı teyzelerin bu mutlu günleri çekilen toplu anı resimi ile ölümsüzleştirildi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.