• iletisim@evlenmedenonce.com
  • 05548293148

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

Aralık 2, 2017 1:24 pm

Allık Kışın Nasıl Kullanmalıdır?

Allık Kışın Nasıl  Kullanmalıdır?

Ten renginizin daha beyaz olduğu ve bronzluğun azaldığı kışın nasıl allık kullanmamız gerekiyor. Yaz aylarında kullandığınızdan değişik tonlarda allık seçmeniz makyajınızın daha tabii ve güzel görünmesini sağlayabiliyoruz.

Yaz ve kış aylarında fondöten ve allık renginde farklar olmakta. Yalnızca ten renginize göre değil cildinizin alt tonunu da dikkate alarak allık seçilöelidir. Bilhassa günlük makyajda doğallıktan hoşlanan kadınların dikkat etmeleri  şart , allık rengi seçiminizde nelere dikkat faktörüz gerektiğini  anlatmaya çalıştık.

Yaz aylarında cildinizdeki bronzluğua göre seçtiğiniz allığınızı direk uygulamak yerine daha açık renkli bir allıkla birleştirip kullandığınız zaman daha iyi sonuç elde edersiniz. Cilt renginizdeki açılmaya göre açık renkteki tonları seçenek edebilirsiniz.

Beyaz tenliler açık pembe tonlarını kumral tenliler şeftali tonlarını, esmerler ise bakır ve turuncu tonlarını kullanmalısınız…

Allık seçiminizde dikkat faktörüz şart olan ehemmiyetli teferruatlardan biri de allığın yapısıdır. Cilt yapınıza uygun olan allıkları seçmeniz gerekir.

Toz allıklar tüm cilt tipleri için uygulanabilir. Toz allık kullanırken fırçanızın tok ve kıllarının dökülmemiş olmasına özen gösterin.

Kremsi allıkları az makyaj uyguladığınızda canlandırıcı bir tesir için kullanmalısınız. Krem yapıdaki allıkları kullanırken az miktarda ürün almanız yeterlidir. İyi bir şekilde dağıtmak için elinizi veyahut nemli makyaj süngerini kullanabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.