• iletisim@evlenmedenonce.com
  • 05548293148

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

Kasım 25, 2017 1:36 pm

4 Doğal Yöntemle Sivilceler Nasıl Yok Olur

4 Doğal Yöntemle Sivilceler Nasıl Yok Olur

Sivilce, ergenlik başta olmak üzere dönem dönem hepimizin karşı karşıya kaldığı bir cilt meselesi. Stres, yorgunluk, gayri muntazam beslenme, alerji, yetersiz hijyen; sivilce oluşumunun pek çok nedeni var. Dermatologların cilt irini olarak adlandırdıkları sivilce, yağ bezlerinin bakteriler sebebiyle iltihapla dolması ve şişmesi neticesi oluşuyor. Tabii yollarla sivilce nasıl geçer diye merak edenler için işte yollar!

Ballı tarçın maskesi

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu maskede iki yemek kaşığı balın içine bir çay kaşığı tarçın ilave edip iyice karıştırın. Dairesel hakeretlerle masaj yaparak bu maskeyi tüm yüzünüze sürün. Takriben yirmi dakika bekleyip yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu natürel mı natürel maskeyi haftada bir tekrar edin. Bal ve tarçınla sadece sivilce izlerini geçirmekle kalmayacak yeni sivilcelerin oluşmasını da önleyeceksiniz.

Elma sirkesi maskesi

Sivilce nasıl geçer sualine verilecek en iyi cevaplardan biri sirke maskesi.  Elma sirkesi, içerdiği alfa hidroksi asitlerle cildi derinlemesi temizleyip dezenfekte etmekle kalmıyor cildin kendini onarmasına da mucizevi bir şekilde katkıda bulunuyor. Cildin pH balansının kurulmasına ve gözeneklerin sıkılaşmasına da yardımcı olan elma sirkesi, böylelikle daha önceki izleri yok ederken yeni sivilcelerin oluşmasını da engelliyor. İki çay kaşığı suyun içine birer çay kaşığı sirke ve limon suyu ilave edin. Bu karşımı pamuk yardımıyla cildinize dairesel hareketlerle sürün. Takriben yarım saat bekleyip ılık suyla durulayın. Her gün uygulayabilirsiniz.

Karbonat maskesi

Antiseptik özelliğiyle ciltteki bakteri ve mantarı yok eden karbonat maskesi, sivilce nasıl geçer diye kara kara düşünenler için birebir. Mikrodermabrazyon özelliği olan karbonat, cildi ölü hücrelerden temizler ve yeniler. Karbonat ve suyu macun kıvamına gelene dek karıştırın. Bu kıvamı alana kadar su veya karbonat ilave edebilirsiniz. Karışımı dairesel hareketlerle tüm yüzünüze sürün. On beş dakika sonra ılık suyla durulayın.

Aspirin maskesi

Hemen hepimizin evinde bulunan aspirinle çok tesirli bir maske hazırlayabilirsiniz. Sivilce kurutucu ve irin önleyici özelliği olan aspirini bir kabın içinde ezin ve üzerine birkaç damla su ilave edin. İyice karıştırıp pamukla yüzünüze sürün. Takriben yarım saat kadar bekleyip ıslak bir bezle yüzünüzü silin. Sivilce nasıl geçer diyenlere çözüm olacak bu maske hem pratik hem çok tesirli.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.